Evente

Njohja me rolin e psikologut

13 Janar, 2020

Njohja me rolin e psikologut

Të dashur prindër,   Nesër në orën 13:00 ju mirëpresim së bashku me fëmijët tuaj në një orë diskutimi dhe bashkëbisedimi me psikologen Klarina Olldashi Filaj. Do të flasim për rolin e psikologut, rëndësinë e tij, menaxhimin e stresit, etj. Sesioni është i hapur për…

Read more

Pavarësia e Unazës së re nga plehrat

28 Nëntor, 2019

Pavarësia e Unazës së re nga plehrat

Në #AEL ne duam të japim shembullin e atdhedashurisë së vërtetë duke kontribuar për 1 ditë në pastrimin e zonës së Unazës së Re, lagja “Ish Astir”. Veprimtaria do të udhëhiqet nga mësuesit dhe fëmijët e qendrës, por prindërit dhe kushdo tjetër që dëshiron të…

Read more

6 vjet AEL

4 Tetor, 2019

6 vjet AEL

FTESË E HAPUR PËR TË GJITHË DASHAMIRËSIT TANË, Një pasdite në shoqërinë e një gote vere e miqsh të mirë e muzikë për ne të rriturit, dhe lojëra, animatorë e ‘facepainting’ për vogëlushët. Kështu kemi vendosur ta festojmë 6-vjetorin këtë vit. Surpriza të bukura do…

Read more

Një ditë me dentisten

24 Prill, 2019

Një ditë me dentisten

Kujdesi për dhëmbët dhe higjiena e gojës luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin e fëmijëve. Edukimi i tyre për përkujdesjen e dhëmbëve do të jetë tema kryesore e sesionit informues që do të zhvillohet ditën e mërkurë dhe të enjte pranë qendrës tonë. Ky…

Read more

Udhëtim në Korcë

2 Mars, 2019

Udhëtim në Korcë

Programi i udhëtimit në Korçë/ Voskopojë ? ➡Programi 1: Nisja nga Tirana Ora 06:00, Vendi i takimit: sheshi i kompleksit “EJA STUDIO”, tek kursi. 2: Ndalesa te shkurtra gjatë rrugës 3: Mbërritja në Voskopojë 10:30 4: Koha e qëndrimit deri në orën 12.30 për të…

Read more

Roli i edukimit fizik tek femijet

20 Shkurt, 2019

Roli i edukimit fizik tek femijet

Prindër të dashur, Disa arsye përse nuk duhet ta humbisni seminarin informues mbi edukimin fizik të fëmijës suaj: Ditët e sotme, kur fëmijët gjithmonë e më shumë kalojnë kohë ne tablete apo celularë, duhet të ndërgjegjësohemi për rrezikun që përbën mbipërdorimi i tyre. – Çfarë…

Read more

Kurs anglisht intensiv

15 Qershor, 2018

Kurs anglisht intensiv

Për të gjithë ju që keni pritur verën për të përmirësuar Anglishten tuaj, AEL ju vjen në ndihmë me kurset intensive verore. ✔Anglisht A1, A2, B1, B2 për të rritur dhe adoleshentë. ✔Anglisht për fëmijë: grupmosha 7-10 vjeç ?Orari: Pasdite (ora përcaktohet pas regjistrimit) ?Frekuenca:…

Read more

Udhëtim në Voskopojë

3 Shkurt, 2018

Udhëtim në Voskopojë

Programi i udhëtimit në Voskopojë ? ➡Programi 1: Nisja nga Tirana Ora 06:30, Vendi i takimit: sheshi i kompleksit “EJA STUDIO”, tek kursi. 2: Ndalesa te shkurtra gjatë rrugës 3: Mbërritja në Voskopojë 10:30 4: Koha e qëndrimit deri në orën 12.30 për të shëtitur…

Read more

AEL feston Vitin e Ri

22 Dhjetor, 2017

AEL feston Vitin e Ri

Kjo feste kete vit ju dedikohet vetem femijeve, atyre qe me gjallerine dhe ciltersine e tyre na e bejne jeten me te bukur 🙂 Lojera, kercime, kenge dheeeeeee…. surprizen me te bukur e zbulojme per ta NESER ♥ Te dashura mama, Ne mendojme dhe propozojme…

Read more

Performanca e AEL Kids

31 Janar, 2016

Performanca e AEL Kids

Me kënaqësi ju ftojmë të ndiqni shfaqjen e grupit të fëmijëve të dielën me datë 31 janar në qendrën tonë. Vetë fëmijët do të prezantojnë njohuritë e tyre në mënyrë shumë spontane dhe argëtuese përgjatë orarit 10.30 – 11.30. Ftojmë prindërit dhe të interesuarit të…

Read more