Archive

Të dashur prindër,   Nesër në orën 13:00 ju mirëpresim së bashku me fëmijët tuaj në një orë diskutimi dhe bashkëbisedimi me psikologen Klarina Olldashi Filaj. Do të flasim për rolin e psikologut, rëndësinë e tij, menaxhimin e stresit, etj. Sesioni është i hapur për të gjithë (pa pagesë).     Klarina...

Në #AEL ne duam të japim shembullin e atdhedashurisë së vërtetë duke kontribuar për 1 ditë në pastrimin e zonës së Unazës së Re, lagja "Ish Astir". Veprimtaria do të udhëhiqet nga mësuesit dhe fëmijët e qendrës, por prindërit dhe kushdo tjetër që dëshiron të ofrohet...

FTESË E HAPUR PËR TË GJITHË DASHAMIRËSIT TANË, Një pasdite në shoqërinë e një gote vere e miqsh të mirë e muzikë për ne të rriturit, dhe lojëra, animatorë e 'facepainting' për vogëlushët. Kështu kemi vendosur ta festojmë 6-vjetorin këtë vit. Surpriza të bukura do të ketë...

Kujdesi për dhëmbët dhe higjiena e gojës luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin e fëmijëve. Edukimi i tyre për përkujdesjen e dhëmbëve do të jetë tema kryesore e sesionit informues që do të zhvillohet ditën e mërkurë dhe të enjte pranë qendrës tonë. Ky...

Programi i udhëtimit në Korçë/ Voskopojë ? ➡Programi 1: Nisja nga Tirana Ora 06:00, Vendi i takimit: sheshi i kompleksit "EJA STUDIO", tek kursi. 2: Ndalesa te shkurtra gjatë rrugës 3: Mbërritja në Voskopojë 10:30 4: Koha e qëndrimit deri në orën 12.30 për të shëtitur fshatin, shijuar dëborën 5: Vizitë në...

Prindër të dashur, Disa arsye përse nuk duhet ta humbisni seminarin informues mbi edukimin fizik të fëmijës suaj: Ditët e sotme, kur fëmijët gjithmonë e më shumë kalojnë kohë ne tablete apo celularë, duhet të ndërgjegjësohemi për rrezikun që përbën mbipërdorimi i tyre. - Çfarë ndodh me trupin...

Për të gjithë ju që keni pritur verën për të përmirësuar Anglishten tuaj, AEL ju vjen në ndihmë me kurset intensive verore. ✔Anglisht A1, A2, B1, B2 për të rritur dhe adoleshentë. ✔Anglisht për fëmijë: grupmosha 7-10 vjeç ?Orari: Pasdite (ora përcaktohet pas regjistrimit) ?Frekuenca: çdo ditë (e hënë-e...

Programi i udhëtimit në Voskopojë ? ➡Programi 1: Nisja nga Tirana Ora 06:30, Vendi i takimit: sheshi i kompleksit "EJA STUDIO", tek kursi. 2: Ndalesa te shkurtra gjatë rrugës 3: Mbërritja në Voskopojë 10:30 4: Koha e qëndrimit deri në orën 12.30 për të shëtitur fshatin, shijuar dëborën 5: Vizitë në Korçë...

Kjo feste kete vit ju dedikohet vetem femijeve, atyre qe me gjallerine dhe ciltersine e tyre na e bejne jeten me te bukur :) Lojera, kercime, kenge dheeeeeee...

Me kënaqësi ju ftojmë të ndiqni shfaqjen e grupit të fëmijëve të dielën me datë 31 janar në qendrën tonë. Vetë fëmijët do të prezantojnë njohuritë e tyre në mënyrë shumë spontane dhe argëtuese përgjatë orarit 10.30 – 11.30. Ftojmë prindërit dhe të interesuarit të na bashkohen...